روشهای استفاده از اسکوتر

اسکوتر برقی نیز مانند هر وسیله تفریحی و یا حمل و نقل شهری نیاز به آموزش برای درست استفاده کردن از آن دارد، افراد با سنین متفاوت برای یاد گرفتن حرکت با آن و استفاده از تجهیزات مختلف این وسیله باید آموزش هایی را ببینند و ما نیز در این مقاله قصد داریم به روشهای استفاده از اسکوتر و یا نحوه استفاده از اسکوتر برقی بپردازیم.

مشاهده قیمت اسکوتر برقی

مقالات مرتبط: اسکوتر چیست ؟

اسکوتر ها از وسایلی هستند که دارای انواع معمولی و هوشمند می باشند، روشهای استفاده از اسکوتر در هر دو نوع این وسیله با یکدیگر مشابه می باشند و فقط برخی از امکانات و قابلیت های نوع هوشمند می توانند یادگیری آن را آسان کنند.
همچنین انواع اسکوترهای دسته دار و یا سه چرخ نیز می توانند یادگیری و حفظ تعادل آسان تری داشته باشند و این اسکوترها عموما برای خردسالان مناسب تر می باشند.

روشهای استفاده از اسکوتر
نحوه استفاده از اسکوتر برقی

همه چیز در مورد روشهای استفاده از اسکوتر

در هنگام استفاده از اسکوتر ابتدا باید تمام قطعات این وسیله و کارکرد آنها را بشناسیم و بدانیم که از هر کدام در چه مواقعی می توان استفاده کرد.
برای استفاده از این وسیله و تشریح روشهای استفاده از اسکوتر ابتدا باید به نحوه روشن و یا خاموش کردن آن، موتور و پردازشگر و سنسورها مسلط بود و یکی از مهم ترین نکات میزان شارژ باتری می باشد که باید از کامل بودن آن مطمئن بود.

مشاهده قیمت اسکوتر برقی

حفظ تعادل برای استفاده از اسکوتر

یکی از مهم ترین روشهای استفاده از اسکوتر این مورد می باشد که بتوانیم تعادل خود را روی این وسیله حفظ کنیم، برای این کار ابتدا باید در کنار دیوار و یا به کمک یک فرد دیگر این کار را انجام دهیم.
یک فرد مبتدی که می تواند در هر سن و سالی باشد باید در ابتدا کمی آرامش خود را حفظ کند، گفتنی است در ابتدای کار و یادگیری بهتر است از سطوح صاف استفاده کرد و در خانه و یا حیاط طرز استفاده از این وسیله را یاد گرفت.

برای ایستادن روی اسکوتر باید به آرامی از سمت عقب اسکوتر ، ابتدا پای راست را روی ژیروسکوپ سمت راست بگذاریم و سپس پای چپ را با تمام وزن روی ژیروسکوپ سمت چپ قرار دهیم و سعی کنیم زانو هایمان خم نشوند و کاملا راست بایستیم و در ادامه به کمک یک فرد به آرامی شروع به حرکت البته با سرعت بسیار کم کنیم.

مشاهده قیمت اسکوتر برقی

این کار و حفظ تعادل برای چندین بار باید انجام شود تا فرد بتواند بدون کمک فرد دیگر و یا استفاده از تکیه گاه شروع به حرکت کند.

روشهای استفاده از اسکوتر برقی
حفظ تعادل برای استفاده از اسکوتر

البته قابل ذکر است برخی از اسکوترها که هوشمند تر هستند دارای برنامه های خاصی می باشند و می توان استفاده از آن را روی گزینه مبتدی تنظیم کرد و به راحتی حرکت با اسکوتر را یاد گرفت و ایمنی بدن را نیز حفظ کرد.
قابل ذکر است که بر روی پدها و ژیروسکوپ های اسکتور چراغ هایی تعبیه شده اند که نشان می دهند پاها به صورت صحیح روی ژیروسکوپ قرار گرفته اند یا خیر.

گفتنی است که برخی از افراد وقتی میخواهند برای بار اول روی این وسیله قرار بگیرند از چرخش های مکرر چرخ ها و تکان خوردن های آن میترسند در صورتی که باید با اعتماد به نفس تمام وزن خود را روی آن قرار دهند.

استفاده از سنسورها و یادگیری جهت چرخش

بعد از حفظ تعادل و حرکت کردن اسکوتر ، گاهی اوقات لازم است که به سمت راست و یا چپ چرخشی داشته باشیم و یا بتوانیم موانع را رد کنیم، برای این کار باید از سنسورهای زیر ژیروسکوپ ها کمک گرفت.
افراد برای چرخش به هر سمتی باید پای همان سمت را فشار دهند تا سنسورها این عمل را به پردازشگر منتقل کنند، برای تغییر جهت به سمت چپ باید کمی پنجه پای سمت چپ را روی سنسور فشار دهید و برای چرخش به سمت راست باید کمی پنجه پای سمت راست را فشار دهیم تا این چرخش ها انجام شود.
افراد مبتدی در ابتدای کار برای انجام این چرخش ها باید به آرامی اقدام کنند، در صورتی که افراد ماهر این کارها را به صورت ناگهانی و خیلی سریع انجام می دهند.

نحوه برگشتن به سمت عقب در هنگام حرکت با اسکوتر

در ادامه بحث روشهای استفاده از اسکوتر باید به این مورد اشاره کنیم که گاهی اوقات افراد نیاز دارند به سمت عقب برگردند، برای برگشتن به عقب باید کمی بدن خود را به سمت عقب متمایل کنیم و پنجه پاها را از روی سنسور بالا ببریم تا این عقب گرد انجام بگیرد، البته باید مواظب باشیم که بیش از حد بدن را به سمت عقب متمایل نکنیم که منجر به افتادن نشود.
گفتنی است برای حرکت در جهت مستقیم فقط باید بدن را کمی به سمت جلو برده و پاها را روی سنسورها فشار دهیم.
نوع هوشمند این وسیله بسیار حساس است و با هر عکس العمل فرد و فشار پاها می تواند واکنشی داشته باشد پس بهتر است در ابتدا سعی کنیم از سرعت دادن به آن خودداری کنیم و بعد از گذشت زمان و مسلط شدن به آن این اقدام را انجام دهیم.
باید برای سرعت گرفتن و استفاده از هیجانات اسکوتر این کار را مانند رانندگی خودرو، مرحله به مرحله انجام داد تا خطری ما را تهدید نکند.

اسکوتر
روشهای استفاده از اسکوتر برقی

نحوه متوقف کردن اسکوتر و پیاده شدن از آن

در ادامه بحث روشهای استفاده از اسکوتر به نحوه متوقف کردن اسکوتر بپردازیم، برای این کار باید ابتدا کمی سرعت خود را پایین بیاوریم و بهتر است سپس در کنار دیوار حرکت کنیم و یا از فردی کمک بگیریم تا بایستیم.
برای این کار باید به آرامی پای سمت راست را از روی اسکوتر برداریم و تمام وزن را روی این پا بگذاریم تا بتوانیم اسکوتر را کنترل و سپس پای چپ را برداریم و بدین وسیله اسکوتر متوقف می شود.
گفتنی است همان مقدار که ایستادن روی اسکوتر و شروع حرکت با آن مهم است، نحوه توقف نیز مورد اهمیت است و باید این کار را به آرامی انجام دهیم.
قابل ذکر است که چراغ های هشدار موجود در اسکوترهای هوشمند می توانند حرکت با اسکوتر را برای افراد آسان کنند چون می توانند بسیار از اخطارها و عیوب را به آنها منتقل کنند.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم روشهای استفاده از اسکوتر را برای شما توضیح دهیم امیدوارم با خواندن این مقاله با نحوه استفاده از اسکوتر برقی آشنا شده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا