چگونه رفت و آمد به محل کار را جذاب تر کنیم؟

در سالهای اخیر مسئولین در تمام دنیا به دنبال بهترین راه جهت گریز از معضل ترافیک های درون شهری و ایده هایی در جهت پاسخی به این سوال، که چطور رفت وآمد به محل کار را جذاب تر کنیم؟ می باشند. امنیت درون شهری اولین دغدغه افراد جهت استفاده از وسایلی همچون دوچرخه یا اسکوتر برقی، اسکیت و اسکیت برد می باشد که دارای جذابیت و حال خوب را به همراه دارد.

سیاست های هوشمندانه جهت تشویق افراد به استفاده از دوچرخه و… در رسیدن به محل کار

همانطور که میدانید با توجه به آلودگی هوا در کلان شهر ها همه به دنبال پاسخ به این سوال که چگونه رفت و آمد به محل کار را جذاب تر کنیم؟ تا استفاده از اتومبیل کم شود و مردم به سمت وسایل نقلیه مانند دوچرخه، اسکوتر برقی،اسکیت برد، و … بروند.
این وسیله فرح بخش علاوه بر تاثیرات چشمگیر و موثر در حوزه کاهش آلودگی ها، و مصرف بنزین بصورت بهینه، و گسترش ورزش همگانی و حس نشاط در افراد، فواید مهمتری نیز همانند سلامتی جسم و روح را نیز در پی دارد که می تواند بسیار مهم و تامل برانگیز باشد .

 

مشاهده قیمت اسکوتر برقی

با توجه به فواید بیشماری که می توان برای استفاده از دوچرخه نام برد از دیدگاه دیگر به موضوع می توان نگاه کرد.
کسانی که از اسکوتر برقی و یا وسایل نقلیه سبک دیگر در مسیر رسیدن تا محل کار استفاده می کنند سحر خیز تر می باشند.
سلامت جسم باعث ایجاد حال خوب در کارمندان می شود و در محل کار تمرکز و بازده بهتر در ساعات کاری خود را دارا هستند.

اسکوتر برقی
چگونه رفت و آمد به محل کار را با اسکوتر برقی جذاب ترکنیم؟

ادارات دولتی و غیر دولتی جهت بازده کاری افراد در محل کار و اهمیت به سلامتی کارکنان و کارمندان می بایست راهکارهایی مانند:

 • در اختیار قرار دادن تسهیلات و یا خرید دوچرخه های خوب و اسکوتر های برقی و استاندارد به افراد
 • همکاری شهرداری جهت ایجاد و گسترش راههای مخصوص تردد و زیبا سازی این مسیرها
 • حذف و یا کم نمودن درصدی از مالیات از طرف دولت برای افرادی که از دوچرخه استفاده می کنند.
 • در نظر گرفتن تشویقی و اضافه حقوق برای افراد در ادارات که با این وسایل نقلیه سبک مانند اسکوتر برقی رفت و آمد دارند.
 • در نظر گرفتن برنامه های تشویقی و فرهنگ سازی در رسانه ها، آگاهی دادن به مردم در جهت فواید استفاده از دوچرخه و وسایل دیگر مثل اسکوتر برقی و یا اسکیت که همه به نوعی ورزش به حساب می آیند.
 • آموزش رایگان دوچرخه سواری به کودکان، نوجوانان، جوانان، و بزرگسالان در فضا های شاد و با امکانات خوب
 • در نظر گرفتن دو روز در هفته به نام روز های پاک و تشویق های موثر در استفاده افراد از وسایل نقلیه غیر از اتومبیل و موتورسیکلت

مشاهده قیمت اسکوتر برقی

دلایل جایگزینی وسایل نقلیه بدون موتور به جای وسایل موتوری

الگو پذیری از کشورهای موفق در برخی از موضوعات مانند حفظ محیط زیست و بالا بردن سطح سلامت افراد جامعه،کاهش آلودگی هوا که نتایج خوبی به دنبال داشته است بسیار هوشمندانه است
فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه سبک و بدون موتور در کشورهای پرجمعیت مانند چین و هندوستان و کشورهای جنوب شرقی آسیا بر کسی پوشیده نیست.
استفاده درست و دائمی از چنین وسایل در این کشورها باعث تسهیل در حمل و نقل و ترافیک شهر ها گردیده است و کاهش ترافیک و روان بودن آن یکی از برنامه های اصلی،رواج و گسترش استفاده از وسایل بدون موتور و سبک می باشد.
ایجاد مکان ها و خطوط ویژه دوچرخه سواری، و اسکوتر برقی میل و رغبت مردم را به این ورزش فرح بخش بیشتر می کند.
در ایران نیز وجود راههای دوچرخه سواری در کلان شهر ها به مقدار قابل توجه دیده می شود که می بایست با تشویق افراد جامعه و فرهنگ سازی و نشان دادن جذابیت های این و وسایل، راههای مخصوص عبور و مرور را گسترده تر کنیم و به کاهش آلودگی هوا و ترافیک های شهری و بالا بردن سطح سلامت افراد با هم و اتحادی یکپارچه در تمامی ارگانها کمک نماییم .

مشاهده قیمت اسکوتر برقی

استفاده از اسکوتر برقی برای رفتن به محل کار
استفاده از اسکوتر برقی برای رفتن به محل کار

نتایج علمی استفاده از دوچرخه سواری و اسکوتر برقی و…

با توجه به نتایج تحقیقات علمی و پزشکی می توان گفت هر فرد اگر 32 کیلومتر در هفته دوچرخه سواری داشته باشد

 • خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های قلبی را کاهش می دهد و احساس جوانی در فرد را زیاد و موجب کاهش استرس در شرایط سخت می شود.
 • بالا رفتن متابولیسم بدن در هنگام استفاده از این وسیله تا ساعت ها پس از آن نیز دیده می شود. و بدن تلاش در سوختن کالری می کند.
 • دوچرخه سواری و اسکوتربرقی از ورزشهای هوازیست و نقش بسزایی در سلامت قلب و ریه ها دارد
 • تامین اکسیژن خون به بدن در کسانی که استفاده از این وسیله را در برنامه روزانه خود دارند به خوبی صورت می گیرد.
 • قدرت عضلانی تقویت شده، و ماهیچه ها توانایی بالایی را بدست می آورند.

مقاله مرتبط: اسکوتر چیست ؟

چطور رفت و آمد به محل کار را جذاب‌تر کنیم؟

اطلاع از مزیت های استفاده از دوچرخه و اسکوتر برقی بجای ماشین خود می تواند جذابیت استفاده از وسایل نقلیه سبک را دوچندان کند و شما را تشویق نماید به جای خرید ماشین دوم و وابستگی به استفاده از ماشین به دوچرخه هم با دیدگاه مثبت تری نگاه کنید و خرید یک دوچرخه و یا اسکوتر برقی را در برنامه خود قرار دهید تا حداقل مسیر محل کارتان را با این وسیله دوست داشتنی طی نمایید. و بتوانید قدمی برای سلامتی خود و دیگران بردارید
با استفاده از وسایل نقلیه بدون موتور می توانید. باعث پایین آوردن هزینه ها شوید و یا به دوستداران محیط زیست بپیوندید، کمک به سلامتی خود و رسیدن به وزن ایده آل خود را در این حرکت خوب داشته باشید، در پی این رفتار خوب شما قدمی در کاهش آلودگی هوا برداشته اید و الگویی برای دیگران می شوید .

اسکوتر برقی
چگونه رفت و آمد به محل کار را با اسکوتر برقی جذاب ترکنیم؟

برتری دوچرخه و اسکوتر برقی نسبت به ماشین

 • سلامت جسم و روان: تاثیر بسیار شگفت انگیز بر جسم و روان این وسیله دوست داشتی از نظر پزشکان و کارشناسان بسیار زیاد می باشد و کسانی که این ورزش را در برنامه روزانه دارند دارای قلبی سالم و ریه هایی قوی خواهند بود.
 • کمک به طبیعت: خودروها با تولید گازco2 به محیط زیست صدمات جبران ناپذیری را می گذارد ولی وسایل نقلیه همانند اسکوتر برقی در رفت و آمد ها با محیط زیست رابطه ای دوستانه دارد.
 • کمک به اقتصاد خانواده و حذف هزینه سوخت: با توجه به بالا رفتن قیمت بنزین و تحمیل هزینه بسیار سنگین بنزین به اقتصاد خانواده استفاده از این وسیله بسیار هوشمندانه می باشد.
 • لذت و نشاط و ارتباط با دیگران: در مسیر های این ورزش فرح بخش صحبت و گفتمان های زیادی پیش می آید و ارتباط ها دوستانه می باشد.
 • ارزان بودن اسکوتر برقی و دوچرخه و تعمیرات آن: این وسایل نقلیه از نظر قیمت نسبت به اتومبیل بسیار ارزان تر می باشند . و اصلا قابل مقایسه نیستند و تعمیر و نگهداری بسیار راحت تری نسبت به اتومبیل دارند.

پس بهتر است در زمانهای بیشتری از این وسیله دوستدار جسم و روحمان و دوستدار واقعی طبیعت استفاده کنیم.

مشاهده قیمت اسکوتر برقی

کلام آخر

ما در این مقاله راهکارهایی را برای شما در خصوص سوال چگونه رفت و آمد به محل کار را با اسکوتر برقی جذاب تر کنیم؟ توضیح دادیم  امیدوارم  این مقاله برای شما مفید باشد. اگر شما هم راهکارهای بهتری را می دانید خوشحال میشویم در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا