اسکوتر خوب چی بخرم ؟

از سال های نه چندان دور، اسکوتر ها به عنوان یک وسیله سرگرم کننده وارد بازار شدند اما کم کم از یک وسیله تفریحی به یک وسیله حمل و نقل شهری تبدیل شدند و انواع مختلفی از آنها با قابلیت های متفاوت ساخته شدند، به همین دلیل ما نیز در این مقاله قصد داریم به پاسخ این سوال که اسکوتر خوب چی بخرم برسیم و راهنمای خرید اسکوتر برقی باشیم.

اسکوتر خوب چی بخرم ؟
اسکوتر خوب چی بخرم ؟

پاسخ به این سوال که اسکوتر خوب چی بخرم

در هنگام خرید اسکوتر باید به نکات زیادی توجه کرد، در ابتدا خودمان باید اطلاعاتی درباره تمام اجزای این وسیله، انواع برندها و مدل ها، نحوه استفاده، قابلیت های متفاوت آن و … به دست آوریم تا وارد بازار ناشناخته ای نشویم و به تبلیغات و تعریف های دروغین برخی از فروشندگان اعتماد نکنیم.

مشاهده قیمت اسکوتر برقی

مورد دیگری که در مورد خرید اسکوتر مهم است، این مسئله می باشد که بدانیم اسکوتر را با چه هدفی خریداری می کنیم و از آن به چه منظوری می خواهیم استفاده کنیم، یک وسیله سرگرم کننده و یا یک وسیله حمل و نقل.

گفتنی است که جنس بدنه، نوع و زیبایی اسکوتر می تواند یکی از نکات ظاهری باشد که بسیاری از خریداران در ابتدا به آن توجه می کنند و مجذوب آن می شوند.

مقاله مرتبط: اسکوتر چیست ؟

تعداد چرخ های یک اسکوتر خوب

اسکوترها از نوع معمولی گرفته تا نوع برقی و هوشمند آن، می توانند دارای تعداد چرخ های متفاوتی باشند، برخی از این اسکوترها دارای سه چرخ و برخی دو چرخ می باشند، همچنین برخی از این اسکوترها دارای دسته و برخی بی دسته هستند.

اسکوترهایی که دارای سه چرخ هستند، می توانند دارای یک چرخ در جلو و دو چرخ در عقب و یا دو چرخ در جلو و یک چرخ در عقب باشند، این اسکوترها عموما دسته دار هستند و مورد استفاده کودکان و افرادی که نمی توانند در استفاده از این وسیله به تعادل برسند، قرار می گیرد.

مشاهده قیمت اسکوتر برقی دخترانه

اما اسکوترهای دو چرخ دارای دو چرخ می باشند که در یک صفحه تخته ای تعبیه شده اند و مناسب افراد بزرگسالی است که می توانند تعادل خود را حفظ کنند.

اسکوتر خوب
اسکوتر خوب

قابلیت های متفاوت یک اسکوتر خوب

در ادامه مطلب در پاسخ به سوال اسکوتر خوب چی بخرم باید به این موضوع بپردازیم که اسکوترهای تفریحی و یا حمل کالا، همگی می توانند دارای قابلیت های متفاوت از جمله مجهز بودن به سیستم Gps ،چراغ های هشدار، چراغ های شب نما، آلارم های عیب یابی، خاموش شدن اتوماتیک، معرفی میزان شارژ باتری، بلوتوث و … باشند .

به دلیل وجود این قابلیت ها، اسکوترها می توانند دارای قیمت های متفاوتی باشند و به همین علت شرکت های سازنده و برندهای معروف سعی می کنند اسکوتری با قابلیت های فراوان ساخته و آن را وارد بازار کنند تا از رقبای خود پیشی بگیرند.

مشاهده قیمت اسکوتر برقی پسرانه

میزان شارژ یک اسکوتر مناسب

در ادامه بحث اسکوتر خوب چی بخرم باید این موضوع را بدانیم که اسکوترها دارای مقدار شارژهای متفاوتی هستند و با توجه به همان اندازه می توانند به حرکت بپردازند و از جاده های مختلف عبور کنند، برخی از اسکوترها را باید برای شارژ کامل به مدت دو تا 5 ساعت و برخی را باید تا هشت ساعت به برق شهری متصل کرد تا باتری آنها پر شود و بتوانند در سطوح مختلف حرکت کنند، قابل ذکر است که اسکوترها در سطوح ناهموار و شیبدار شارژ بیشتری مصرف می کنند.

اندازه چرخ های یک اسکوتر خوب

اما مهمترین مطلبی که در هنگام خرید یک اسکوتر خوب باید مد نظر قرار دهیم، اندازه قطر چرخ های یک اسکوتر می باشد، اسکوترها دارای چرخ هایی با قطرهای 4.5 ، 6، 8 و 10 اینچ می باشند، که هر کدام می توانند برای جاده های خاص و افرادی با وزن های متفاوت، مناسب باشند، اسکوترهایی با چرخ های 4.5 تا 6 اینچی عموما برای کودکان و نوجوانان که دارای وزن های کمتری می باشند، مناسب است.

البته باید این موضوع را در نظر بگیریم ارتفاع این چرخ ها زیاد نیست و نمی توانند در جاده های ناهموار حرکت کنند و کودکان باید حتما در هنگام استفاده از آنها از تجهیزات ایمنی مانند کلاه، مچ بند و زانو بند نیز استفاده کنند.

اما افراد بزرگسال و با وزن های بالای 120 کیلوگرم می توانند از اسکوترهایی با چرخ های ده اینچی استفاده کنند، این اسکوترها دارای ارتفاع مناسبی می باشند و بدین وسیله می توانند در هر جاده ناهمواری نیز حرکت کنند و خوب کار کنند.

اسکوتر خوب
اسکوتر خوب چی بخرم

میزان سرعت یک اسکوتر خوب

خیلی از افراد در پاسخ به سوال اسکوتر خوب چی بخرم ، سرعت آن را مد نظر قرار می دهند، این افراد وقتی از یک اسکوتر استفاده می کنند به سرعت آن نیز توجه می کنند و این مورد می تواند بسیار برای آنها هم کودکان و هم افراد بزرگسال هیجان انگیز باشد.

عموما اسکوترها دارای سرعتی بین 10 تا 27 کیلومتر بر ساعت می باشند، اما بهتر است سرعت استفاده از آن میانه باشد، زیرا سرعت گرفتن به میزان ارتفاع چرخ ها نیز بستگی دارد و ممکن است کنترل آن سخت شود و یا در صورت ارتفاع کم چرخ ها و حرکت در جاده های ناهموار، ایمنی افراد به خطر بیفتد.

نوع باتری یک اسکوتر خوب

باتری یک اسکوتر هوشمند نیز می تواند در مطلب اسکوتر خوب چی بخرم مورد اهمیت واقع شود زیرا یکی از اجزای اصلی و محرک آن باشد، پس باید از نوع خوبی برخوردار باشد زیرا در صورت از بین رفتن باتری باید آن را تعویض کرد، برند باتری باید در هنگام خرید هر نوع اسکوتری مورد توجه قرار گیرد و بهتر است از برندهای معروف که قبلا محصولات آنها را مصرف کرده ایم، استفاده کنیم.

تعداد بردهای یک اسکوتر مناسب

در پایان مطلب اسکوتر خوب چی بخرم باید به این موضوع اشاره کنیم که به طور کلی اسکوترها می توانند دارای دو برد و یا سه برد باشند، اسکوترهایی که از سه برد برخوردار هستند دارای موتور و پردازشگری در وسط بردهایی که برای گذاشتن پا تعبیه شده اند، هستند، اما در اسکوترهای دو برد، این موتور و پردازشگر در زیر هر برد کار می کنند.

قابل ذکر است که در هنگام خرید اسکوتر باید دقت کنیم که آن اسکوتر دارای گارانتی باشد و نمایندگی آن بتواند به خوبی به تعویض و یا تعمیر قطعه های آن بپردازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا