راهنمای خرید دریل

دریل یک ابزار کار الکتریکی است که برای سوراخ کردن سطوح مختلف به کار می رود. دریل ها در دو نوع سیم دار و بی سیم در بازار موجود می باشند. دریل های سیم دار با برق کار می کنند و برای کار با دریل های بی سیم از باتری های قابل شارژ استفاده می شود. دریل ها دارای اجزای مختلفی از جمله موتور، مته، باتری، سه نظام و … هستند. این دستگاه با ولتاژ 220 ولت برق خانگی کار می کنند. انواع دریل برای کارهای مختلفی وجود دارند. بعضی از دریل ها برای کارهای ساده مانند باز کردن پیچ ها و … وجود دارند. بعضی دیگر برای کارهای سخت مانند سوراخ کردن دیوارها و … هستند و نوع دیگر دریل ها نیز چکشی هستند. اما با توجه به انواع مختلف دریل در بازار و مارک های زیاد موجود در بازار چگونه بهترین مارک دریل را خریداری کنیم؟ ما در راهنمای خرید دریل، انواع دریل و چگونگی استفاده از آن ها را برای شما توضیح می دهیم و همچنین چند مدل از بهترین دریل شارژی و دریل برقی را به شما معرفی می کنیم. 

دریل شارژی
دریل شارژی
فهرست مطالب نمایش

انواع دریل

دریل های سیم دار و بی سیم در انواع مختلفی در بازار موجود می باشند. انواع دریل عبارتند از:

دریل ساده

دریل های ساده رایج ترین نوع دریل ها هستند که برای کارهای مختلف منزل از قبیل باز و بسته کردن پیچ ها، سوراخ کردن دیوارهای سنگی و سیمانی و همچنین سوراخ کردن چوب و… از آن ها استفاده می شود.

دریل چکشی

دریل های چکشی یا ضربه ای دریل هایی هستند که برای کارهای سخت مانند سوراخ کردن بتن و سرامیک از آنها استفاده می کنند. این دریل ها علاوه بر سوراخ کردن به سطح مورد نظر ضربه وارد می کند تا بتواند بیشتر در سطح نفوذ کند.

دریل بتن کار

دریل های بتن کار برای سوراخ کردن کارهای سنگی و بتنی از آنها استفاده می کنند. عملکرد دریل های بتن کار مانند دریل های چکشی است. با این تفاوت که می توان بدون چرخش نیز به سطح مورد نظر ضربه وارد کرد. این نوع دریل برای تخریب دیوارها برای عوض کردن کاشی ها و سیم کشی های توکار و تخریب دیوارهای کاذب و… کاربرد دارد.

دریل بتن کار
دریل بتن کار

دریل های بی سیم بهتر است یا سیم دار است؟

دریل های بی سیم و سیم دار هر دو مزایا و معایبی دارند. در اینجا مزایا و معایب هر دو را بررسی می کنیم:

مزایای دریل های بی سیم

راحتی یکی از بزرگترین نقاط فروش دریل های بی سیم در مقایسه با همتایان سیم دار و همچنین قابل حمل بودن آن ها است زیرا به منبع برق احتیاج ندارند. آنها می توانند با کاربر حرکت کنند و برای رفع سریع و مکان هایی که به سختی قابل دسترسی هستند ایده آل هستند. به علاوه، باتری اضافی که همیشه در حال شارژ است، آنها هرگز بی مصرف نمی شوند. علاوه بر این، عدم نگرانی در مورد ممانعت از سیم، می تواند به کاهش خطرات در محل کار کمک کند. همچنین دریل های بی سیم دارای ویژگی هایی مانند کلاچ قابل تنظیم دستی و انواع سرعت هستند.

دریل بی سیم
دریل بی سیم

استفاده های متعدد برای باتری مزیت بزرگ ابزارهای بی سیم امروزی این است که می توان از همان باتری در سایر ابزارها مانند اره برقی و موارد دیگر نیز استفاده کرد. باتری های مته های بی سیم در اندازه های مختلف از 6 ولت تا 28 ولت متغیر هستند. محبوب ترین باتری ها 12 ولت، 18 ولت یا 20 ولت است. هرچه ولتاژ کمتر باشد، قدرت مته کمتر است.

همچنین قابلیت جابجایی ابزارهای برق بی سیم معمولاً آسان تر از ابزارهای سیم دار است. آنها را می توان در کشوها یا در قفسه ها قرار داد

معایب دریل های بی سیم

برق مداوم از مزیت های مته های سیم دار است که آنها به یک منبع برق مداوم متصل هستند، بنابراین هرگز شارژ آنها تمام نمی شود. هنگامی که باتری شروع به کاهش میکند عملکرد آنها مانند یک ابزار بی سیم کاهش نمی یابد.

اگرچه دریل های بی سیم بسیار با کیفیت در دسترس هستند، اما مدل های سیم دار وسیله قابل اطمینان تری برای حفاری و کار هستند. نیروی پیچش توسط جریان مداوم برق تأمین می شود، بنابراین از نظر ولتاژ محدودیتی وجود ندارد. همچنین راحتی باتری متصل به معنای وزن اضافی در مقایسه با ابزار سیم دار است.

برای دریل های بی سیم باید یک باتری پشتیبان تهیه کنید در صورتی که در وسط کار باتری تمام شود هزینه بر است.

مته های بدون سیم ایده آل هستند اگر به طور منظم استفاده شوند. با این حال، اگر همیشه از دریل ها استفاده نمی کنید، بهترین گزینه می تواند یک وسیله سیم دار باشد زیرا گذاشتن یک دستگاه بی سیم برای مدت زمان طولانی بدون استفاده می تواند به باتری آن آسیب برساند.

مزایای دریل های سیم دار

اندازه و وزن دریل های سیم دار به دلیل اینکه به باتری سنگین احتیاج ندارند، اغلب سبک تر و کوچکتر از دریل های بی سیم هستند. به همین دلیل، در صورت نیاز به جایی یک دریل سیم دار بهتر است.، بیشتر افراد حرفه ای یک دریل سیمدار را با خود به سر کار می برند.

دریل های سیم دار دارای یک شبکه برق هستند که شارژ آنها تمام نمی شود، در حالی که با شارژ باتری یک دریل بی سیم متوقف می شود. به طور کلی، مته های سیم دار قدرت بالاتری نسبت به دریل های بی سیم دارند، زیرا منبع تغذیه آنها تمام نمی شود.

دریل سیم دار
دریل سیم دار

معایب دریل های سیم دار

عدم راحتی یکی از معایب دریل های سیم دار است زیرا سیم دستگاه دست و پا گیر است.

سیم برق می تواند تحرک را محدود کند، چون ابزار را به دیوار متصل می کند. حتی با سیم ممتد سیم های برق همچنین خطر قطع شدن را دارند. به دلیل این خطر قطع، اگر اتصال به طور منظم کنترل نشود، با گذشت زمان دستگاه آسیب می بیند و امکان ایجاد شوک الکتریکی را دارد.

بنابراین بحث در مورد اینکه آیا بهترین دریل سیم دار یا بی سیم است، به کار بستگی دارد. در حالی که ابزارهای سیم دار قابلیت اطمینان و قدرت بیشتری دارند، اما در مورد قدرت مانور و راحتی آنها هیچ تفاوتی با ابزارهای بی سیم ندارد. بعلاوه، ابزارهای بیسیم مدت طولانی دوام می آورند.

تقریباً همه ابزارهای الکتریکی بی سیم موجود در بازار اکنون با یک باتری لیتیوم یون ارائه می شوند که توانایی نگهداری برق زیادی را دارد که در صورت استفاده نکردن از ابزار با گذشت زمان باتری آنها خراب می شود. 

آشنایی با اجزای دریل

دریل ها دارای اجزای مختلفی هستند که در زیر اجزای اصلی را با هم بررسی می کنیم:

مهم‌ترین ویژگی دریل موتور آن است

مهم‌ترین ویژگی دریل موتور قدرتمند آن است. موتور دریل دارای توان مصرفی های مختلفی از جمله 750 وات، 1000 وات و… هستند. این موتورهای قدرتمند این قابلیت را دارند که در یک دقیقه حداکثر 2800 بار یا بیشتر در حالت آزاد گردش داشته باشد. این سرعت چرخش قابل‌تنظیم بوده و حداکثر سرعت 2800 دور بر دقیقه مقداری قابل‌قبول برای یک دریل صنعتی محسوب می‌شود.

کار با دریل
کار با دریل

سازوکار دریل‌ها به‌گونه‌ای است که هنگام گردش مته، ضربات عمودی به سطح وارد می‌کنند. ویژگی چکشی موجب می‌شود تا بتوان از این دریلها برای سوراخ‌کاری بهتر و راحت‌تر روی سطوح سخت مثل مصالح ساختمانی استفاده کرد. برای سوراخ‌کاری سطوحی از جنس مصالح ساختمانی مثل سیمان می‌توان دریل را در حالت چکشی قرار داد؛ اما برای سوراخ‌کردن سطوح فلزی یا چوبی باید حالت چکشی دریل را فعال کرد. گفتنی است این دستگاهها قابلیت تنظیم چرخش به سمت چپ و راست را دارد و این کار به کمک کلیدی که برای آن طراحی شده امکان‌پذیر است. انرژی مورد نیاز دریل ها از طریق کابل برق مقاومی که روی آن قرار دارد و با برق 220 ولت شهری تامین می‌شود.

سه نظام بودن دریل به چه معناست

سه‌نظام دریل‌ها به دو نوع خودکار و آچارخور تقسیم می‌شوند. در نوع آچار خور برای تعویض مته باید از یک آچار مخصوص سه‌نظام کمک گرفت؛ اما در نوع خودکار تنها با کمک دست می‌توان مته را روی سه‌نظام محکم بست که موجب افزایش سرعت کار می‌شود. سه‌نظام این دریل از نوع آچار خور است. گفتنی ا‌ست روی این سه‌نظام برای سوراخ‌کردن سطوح چوبی می‌توان از مته‌‌ای با حداکثر اندازه‌ی 25، برای سوراخ‌کردن سطوح فلزی از مته‌‌ای با حداکثر اندازه‌ی 13 میلی‌متر استفاده کرد و نوع مته باید با توجه به سطح و شکل کار انتخاب شود. مثلا برای سوراخ‌کاری چوب، پلاستیک و فلز باید از مته‌ی فولادی و برای سوراخ‌کردن سطوح سخت ساختمانی مثل سیمان از مته‌های الماسه استفاده کرد.

دریل چکشی رونیکس کد 2214
دریل چکشی 

بدنه دریل

بعد از بررسی مهم‌ترین بخش‌های دریل متوجه شدیم که دریل ها از موتوری قدرتمند و سه‌نظامی برخوردار هستند و همچنین متوجه شدیم که می‌توان از این دریل ها برای کارهای مختلف صنعتی و نیمه‌صنعتی روی همه‌ی سطوح استفاده کرد. حالا می‌خواهیم به تشریح بدنه و ویژگی‌های ظاهری این دستگاه بپردازیم. بدنه‌ دریل ها از جنس پلاستیک مستحکم و بادوام هستند؛ به‌طوری که در مقابل فشار و ضربات مقاوم هستند. دریل ها به کنترل زیادی نیاز دارند، برای راحتی بیشتر کاربر و مهار بهتر در قسمت جلوی دریل، دسته‌ای کمکی قرار دارد. با توجه به شرایط کار می‌توان زاویه‌ی دسته را تغییر داد. روی بدنه‌ی دریل، تعدادی دریچه‌ی کوچک تعبیه شده است که به خروج بهتر هوا از داخل موتور دریل کمک می‌کند و موجب افزایش طول عمر دستگاه می‌شود.

مته‌ها:

مته ها برای سوراخ کردن انواع سطوح به کار می روند که دارای نوع و اندازه های مختلفی هستنددر زیر انواع مته و چند نوع سایز مته را ذکر کردیم.

 • مته‌ی فلزی در قطرهای (2×)2، 2.5، (2×)3، 3.5، (2×)4، 4.5، (2×)5، 5.5، (2×)6، 6.5، 7 و 8 میلی‌متر
 • مته‌ی الماسه در قطرهای 4، 5، 5.5، (2×)6، 7، 8، 9 و 10 میلی‌متر
 • مته‌ی چوب در قطرهای 3 تا 10 میلی‌متر
 • مته‌ی پروانه‌ای (برگی) در قطرهای 16، 20، 22، 25 و 32 میلی‌متر
مته‌
مته‌

سری‌های پیچ‌گوشتی 25 سانتی:

 • سری دو سو در سایزهای SL 8-10، Sl6-8 و SL10-12 هر کدام 2 عدد
 • سری چهارسو در سایزهای PH2(×4)، PH1(×2) و PH3(×3)
 • سری چهارسوی خاردار در سایزهای PZ2(×5)، PZ1(×2) و PZ3(×3)
 • سری ستاره‌ای در سایزهای T30، T25(×2)، T20(×3)، T15، T10 و T40
 • سری آلنی در سایزهای 3 تا 6 میلی‌متر

سری‌های پیچ‌گوشتی با طول 50 میلی‌متر:

 • سری دو سو در سایزهای SL8-10، Sl 6-8 و SL10-12
 • سری چهارسو در سایزهای PH2، PH1 و PH3
 • سری چهارسوی خاردار در سایزهای PZ2، PZ1 و PZ3
 • سری ستاره‌ای در سایزهای T30، T25، T20
سری‌های پیچ‌گوشتی
سری‌های پیچ‌گوشتی

سری بکس:

 • سری با استاندارد متریک در سایزهای 5، 6، 8 و 10 میلی‌متر
 • سری با استاندارد SAE در سایزهای 1/4، 5/16 و 3/8 اینچ

بهترین مارک دریل

دریل های در انواع مارک ها در بازار موجود می باشند ما در زیر چند مدل از بهترین مارک های دریل از جمله بوش، رونیکس، توسن و… را با هم بررسی می کنیم.

نقد و بررسی چکش تخریب رونیکس مدل 2806

افرادی که به‌دنبال چکش تخریب هستند، می‌توانند محصول شرکت «Ronix» «رونیکس» را انتخاب کنند. این چکش تخریب تحت عنوان مدل (2806) به بازار عرضه شده است. اقلام همراه این دریل بتن کن عبارتند از: دفترچه راهنما، یک قلم تخریب با قطر 17 میلی‌متر، گریس، دسته جانبی با قابلیت چرخش و کنترل بهتر، یک عدد آچار آلن و یک عدد آچار مخصوص برای باز و بسته کردن سه نظام. منبع تغذیه این ابزار برق بوده و ولتاژ آن 220 ولت است. وزن این ابزار 6.5 کیلوگرم و مجهز به کابل برق 2 متری است.

چکش تخریب رونیکس مدل 2806
چکش تخریب رونیکس مدل 2806

سرعت گردش آزاد این محصول 2900 دور بر دقیقه بوده و توان آن 950 وات است. این دستگاه قابلیت وارد آوردن 10 ژول انرژی در هر ضربه را دارد. قدرت این دستگاه بسیار زیاد است و دارای عملکردی بالا به هنگام کار است. این محصول دارای وزن سبک برای حداکثر کنترل بوده و می‌تواند انتخابی مناسب برای شما باشد.

نقاط قوت

 • قدرت و کیفیت ساخت
 • راحتی استفاده
 • ایمنی
 • راحتی حمل
 • ارزش خرید

نقاط ضعف

 • نداشتن سیستم جذب لرزش

نقد و بررسی تخصصی چکش تخریب رونیکس مدل 2806

چکش تخریب فوق با توجه به وزن و توانی که دارد ابزاری با قدرت متوسط محسوب می‌شود و افراد غیر حرفه‌ای نیز می‌توانند با آن کار کنند. این دستگاه ساختاری مستحکم داشته و از طول عمر بالایی برخوردار است.

چکش تخریب فوق یکی از محصولات تولیدی شرکت «رونیکس» (Ronix) است. این چکش با توانی متوسط قدرت تخریب قابل قبولی دارد و قادر است با وارد کردن ضربات منظم سطوح مختلف بتنی، سیمانی و غیره را تخریب کند.

چکش تخریب رونیکس مدل 2806
چکش تخریب رونیکس مدل 2806

طراحی

این محصول طراحی جالبی دارد. در قسمت بالایی دسته، اتصال ضخیمی به بدنه وجود ندارد و وظیفه‌ی تحمل فشار به عهده‌ی یک صفحه‌ی فلزی خمیده و پهن است. این موضوع موجب شده تا وزن دستگاه بیش از حد بالا نرود؛ از سویی دیگر دستگاه استحکام خود را در هنگام نیروی بالای کاربر به دسته حفظ می‌کند. وزن این دستگاه 6.5 کیلوگرم بوده و به یک دسته‌ی کمکی مجهز شده است.

این دسته از قابلیت چرخش 360 درجه برخوردار بوده که موجب تسلط بیشتر کاربر روی دستگاه می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به قفل سوییچ روی دسته‌ی آن اشاره کرد. این قفل موجب می‌شود تا کاربر بتواند بدون نگه داشتن شستی، دستگاه را در حالت روشن قرار دهد. کابل برق این چکش تخریب طولی 2 متری دارد که برای دستگاهی این ‌چنینی کمی کوتاه به نظر می‌رسد و شرکت رونیکس می‌توانست از کابل بلندتری برای این ابزار استفاده کند.

مشخصات فنی

چکش تخریب مدل 2806 به یک موتور 950 واتی مجهز شده است. این موتور با توجه به توان مصرفی که دارد، قدرت تخریب مناسبی به دستگاه بخشیده هرچند نمی‌توان قدرت آن را با دستگاه‌هایی با توان مصرفی بیشتر مقایسه کرد. در ساخت موتور و سیستم انتقال نیروی این چکش تخریب، از مواد و تجهیزات باکیفیتی استفاده شده تا طول عمر دستگاه افزایش یابد و کارایی مناسبی داشته باشد که در این بین می‌توان به آرمیچر و بالشتک صنعتی تولید شده توسط دستگاه‌های تمام خودکار تحت استاندارد CE اروپا و اورینگ‌های مقاوم دربرابر گرما اشاره کرد.

این محصول قادر است در مدت زمان یک دقیقه 2900 ضربه را بر سطح وارد کند. قدرت و انرژی آزاد شده در هر ضربه نیز 10 ژول برآورد شده است. قرارگیری دو پارامتر نرخ ضربه و انرژی آزاد شده در هر ضربه موجب شده تا تخریب با این دستگاه کار چندان دشواری نباشد. وجود چنین ضرباتی موجب می‌شود تا فشار زیادی به بخش قلم‌گیر دستگاه وارد شود. شرکت رونیکس برای عملکرد بهتر دستگاه در نگه داشتن قلم از سیستم قلم‌گیر شش‌گوش Hex استفاده کرده است.

چکش تخریب رونیکس مدل 2806
چکش تخریب رونیکس مدل 2806

مشخصات فنی چکش تخریب مدل 2806

 • وزن : 6.5 کیلوگرم
 • منبع تغذیه : برق
 • توان : 950 وات
 • ولتاژ ورودی : 220 ولت
 • قابلیت کنترل سرعت : ندارد
 • نرخ ضربه : 2900 ضربه در دقیقه
 • قفل سوییچ : دارد
 • مشخصات سه‌نظام : آچارخور
 • باتری : ندارد
 • اقلام همراه : قلم، گریس، دفترچه‌ی راهنما، آچار
 • دارای یک قلم تخریب با قطر 17 میلی‌متر
 • دارای یک عدد آچار آلن و یک عدد آچار سه نظام
 • قدرت ضربه: 10 ژول
 • وزن سبک برای حداکثر کنترل
 • دارای دسته جانبی با قابلیت چرخش
 • دارای کابل 2 متری
 • ابعاد: 44 × 24 × 9 سانتی‌متر
چکش تخریب رونیکس مدل 2806
چکش تخریب رونیکس مدل 2806

کاوه محمدی

سلام، من این چکش رو نزدیک یک ساله دارم،برای کارهای سبک مخصوصا کندن کاشی دیوار،گچ و سیمان.

سبک و راحت برای سوراخ کاری سقف و ارتفاع های بلند هم استفاده میشه،

قدرت خیلی بالایی داره.. واقعا بدون محدودیته..

من فقط برای تخریب موزاییک کف استفاده نکردم.. وگرنه سنگ نما و پله هم تخریب کردم..

فقط یک ربع یه بار استراحت بدید که فشار بهش فشار نیاد.

نقاط قوت

 • قدرت خیلی بالا

نقاط ضعف

 • قلم نوک پهن همراهش نبود

سخن پایانی

این دستگاه توان و قدرت متوسطی دارد؛ با این‌حال انجام کارهای سنگین با آن امکان‌پذیر است اما باید زمان بیشتری برای آن صرف کنید. از مهم‌ترین ویژگی‌های این چکش تخریب می‌توان کیفیت ساخت بالای بدنه و سیستم انتقال نیروی آن را نام برد. شرکت رونیکس برای حمل این دستگاه یک کیف عرضه کرده که درون آن یک قلم جهت تخریب قرار دارد.

مشاهده ارزانترین فروشگاه

راهنمای خرید دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس مدل 8614K

دریل پیچ‌گوشتی شارژی «رونیکس» (Ronix) مدل «8614K» با یک باتری لیتیومی کار می‌کند. این باتری با ولتاژ 14.4 ولت انرژی مورد نیاز موتور دستگاه را تامین کرده است. موتور این دستگاه به یک گیربکس دو وضعیتی مجهز است و در هر وضعیت بازه سرعت گردش موتور تغییر می‌کند. در حالت اول سرعت گردش بین 0-400 دور بر دقیقه و در وضعیت 2 سرعت گردش موتور بین 0-1500 دور بر دقیقه متغیر است. سرعت پایین‌تر مناسب پیچ‌گوشتی و دریل کاری سبک بوده درحالی‌که سرعت بالاتر به‌منظور دریل کاری با سرعت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس مدل 8614K
دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس مدل 8614K

گشتاور موتور این محصول در 21 حالت مختلف قابل تنظیم بوده و در بیشترین مقدار به 30 نیوتن‌متر می‌رسد. با کمک قابلیت تنظیم گشتاور می‌توانید میزان نیروی وارده به سه‌نظام را تغییر دهید. سه‌نظام این دریل 10 میلی‌متری، از نوع خودکار است. سیستم گردش چپ‌گرد و راست‌گرد برای این محصول باعث می‌شود در حالت پیچ‌گوشتی، به‌راحتی پیچ‌ها را باز و بسته کنید و در حالت دریل، ورود و خروج مته را با سهولت بیشتری انجام دهید. ظرفیت باتری این دستگاه 1.5 آمپر‌ساعت است. برای افزایش طول عمر باتری، شارژر دستگاه را به سیستم قطع هوشمند مجهز کرده‌اند است. 

زیر سه‌نظام دستگاه یک LED تعبیه شده است. این لامپ LED در هنگام کار روشن می‌شود و محل مورد نظر را به‌خوبی روشن می‌کند. به همراه این دستگاه لوازم جانبی قابل توجهی عرضه می‌شود. حدود 100 قطعه انواع مته و سری پیچ‌گوشتی در جعبه‌ی این محصول و در کنار دستگاه در اختیار خریدار قرار می‌گیرد.

دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس مدل 8614K
دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس مدل 8614K

 وجود این لوازم باعث می‌شوند تا کارایی دستگاه و سرعت عمل کاربر افزایش یابد. امروزه دریل‌ها و پیچ‌گوشتی‌های برقی و شارژی کاربرد بسیار زیادی در صنعت، کارگاه‌ها و حتی منازل دارند. تفاوت اصلی این دو محصول در سرعت گردش آزاد آن‌ها است. در طی چند سال اخیر شرکت‌ها برای پاسخ به نیاز کاربران این دو محصول را باهم ترکیب کرده‌اند. شما با کمک این ابزار می‌توانید از ویژگی دریل و پیچ‌گوشتی به‌طور هم‌زمان بهره‌مند شوید. شرکت رونیکس سال‌ها است که درزمینه‌ی عرضه‌ی ابزارآلات دستی و برقی فعالیت می‌کند. این شرکت علاوه بر حفظ کیفیت محصولاتش، آن‌ها را با قیمت مناسب روانه‌ی بازار می‌کند.

نقاط قوت

 • قدرت و کیفیت ساخت
 • راحتی استفاده
 • ایمنی
 • راحتی حمل
 •  قدرت مناسب
 • لوازم جانبی متنوع

نقد و بررسی تخصصی

شرکت (Ronix) «رونیکس» از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شرکت‌های تولید ابزار صنعتی بوده که سال‌هاست در این زمینه فعالیت می‌کند. در طول این سال‌ها شرکت رونیکس توانسته محصولات بسیاری را با کیفیت‌های عالی وارد بازار کند. دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس از جدیدترین تولیدات این شرکت است که با مدل (8614K) به بازار عرضه شده است.

دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس مدل 8614K
دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس مدل 8614K

طراحی و ساخت

دریل‌های شارژی با عملکرد خوب، جایگزینی مناسب برای دریل‌های برقی در محیط‌هایی که به پریز برق دسترسی نیست، هستند. محصول با وزنی برابر با 1.16 کیلوگرم و ابعادی مناسب، بسیار خوش‌دست بوده و کار کردن با آن بسیار ساده است. وجود باتری لیتیومی با ظرفیت 1.5 آمپر ساعت باعث شده است تا بتوان از محصول به مدت‌زمان طولانی استفاده کرد. از مزیت‌های منحصربه‌فرد این محصول می‌توان به وجود شارژر با سیستم قطع هوشمند همراه با چراغ LED جهت نمایش میزان شارژ باتری و همچنین چراغ LED بر روی دستگاه جهت دید بهتر کاربر اشاره کرد.

راهنمای خرید خانگی رونیکس اقلام همراه و متعلقات

تقریبا هر ابزاری که جهت کار با 8614K نیاز باشد، به‌همراه آن ارائه شده است. 100 قلم لوازم جانبی از قبیل انواع مته، سری پیچ‌گوشتی و سری بکس در ابعاد و اندازه‌های مختلف و همچنین کیف جادار دارای محل قرارگیری کلیه ابزار همراه و البته یک عدد باتری اضافه، همراه با این دریل پیچ‌گوشتی شارژی هستند. این تعداد ابزار همراه، محصول را از لحاظ متعلقات در زمره بهترین ابزار موجود در بازار قرار می‌دهند. شرکت رونیکس سعی کرده تا محصولی کامل را وارد بازار کند تا با داشتن آن نیازی به خرید دیگر لوازم جانبی مورد نیاز نباشد.

مشخصات فنی دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس مدل 8614K

 • وزن : 1.16 کیلوگرم
 • منبع تغذیه : باتری
 • ولتاژ ورودی : 14.4 ولت
 • قابلیت کنترل سرعت : دارد
 • سرعت گردش آزاد : 0-1500 / 0-400 دور بر دقیقه
 • سیستم گردش : چپ گرد، راست گرد
 • قفل سوییچ : ندارد
 • مشخصات سه‌نظام : خودکار 10 میلی‌متری
 • مشخصات باتری : لیتیومی با ظرفیت 1.5 آمپر ساعت
 • اقلام همراه : کیف، شارژر، باتری اضافه، دفترچه‌ی راهنما
 •  دارای گشتاور 30 نیوتن‌متر
 • قابلیت تنظیم گشتاور در 21 حالت مختلف
 • مجهز به موتور پر قدرت
 • دارای باتری ساخت شرکت سامسونگ کره جنوبی
 • دارای گیربکس دو وضعیتی
 • قابلیت کار به‌صورت ساده و چکشی
 • مجهز به شارژر با سیستم قطع هوشمند
 • دارای LED جهت دید بهتر کاربر
 • دارای LED جهت نمایش میزان شارژ باتری

دارای 100 قلم لوازم جانبی شامل:

 1. مته‌ها:
 • 17 عدد مته‌ی فلز در قطرهای (2×)2، 2.5، (2×)3، 3.5، (2×)4، 4.5، (2×)5، 5.5، (2×)6، 6.5، 7 و 8 میلی‌متر
 • 9 عدد مته‌ی الماسه در قطرهای 4، 5، 5.5، (2×)6، 7، 8، 9 و 10 میلی‌متر
 • 8 عدد مته‌ی چوب در قطرهای 3 تا 10 میلی‌متر
 • 5 عدد مته‌ی پروانه‌ای (برگی) در قطرهای 16، 20، 22، 25 و 32 میلی‌متر
 1. سری‌های پیچ‌گوشتی با طول 25 میلی‌متر:
 • 6 عدد سری دو سو در سایزهای SL 8-10، Sl6-8 و SL10-12 هر کدام 2 عدد
 • 9 عدد سری چهارسو در سایزهای PH2(×4)، PH1(×2) و PH3(×3)
 • 10 عدد سری چهارسوی خاردار در سایزهای PZ2(×5)، PZ1(×2) و PZ3(×3)
 • 9 عدد سری ستاره‌ای در سایزهای T30، T25(×2)، T20(×3)، T15، T10 و T40
 • 4 عدد سری آلنی در سایزهای 3 تا 6 میلی‌متر
 1. سری‌های پیچ‌گوشتی با طول 50 میلی‌متر:
 • 3 عدد سری دو سو در سایزهای SL8-10، Sl 6-8 و SL10-12
 • 3 عدد سری چهارسو در سایزهای PH2، PH1 و PH3
 • 3 عدد سری چهارسوی خاردار در سایزهای PZ2، PZ1 و PZ3
 • 3 عدد سری ستاره‌ای در سایزهای T30، T25، T20
 1. یک عدد اضافه ‌شونده‌ی مغناطیسی
 2. سری بکس:
 • 4 عدد سری با استاندارد متریک در سایزهای 5، 6، 8 و 10 میلی‌متر
 • 3 عدد سری با استاندارد SAE در سایزهای 1/4، 5/16 و 3/8 اینچ
 • دارای کیف پلاستیکی بزرگ
 • حداکثر قطر سوراخکاری در فلز: 10 میلی متر

ابراهیم دهقان

قدرت بالای دارد چکشی هم داره که خوب کار میکنه باتریش دوام بالای داره و خود دریل خیلی جمع وجور و خوب تو دست جا میشینه سه نظام فلزی در کل دریل عالیه هست مخصوصا با جعبه ابزارش که میشه گفت کیفیت درجه 2 داره ولی کار راه اندازه

مشخصات فنی، عملکرد و نتیجه‌گیری

به‌لحاظ عملکرد نیز 8614K در جایگاه بسیار مناسبی است. در حقیقت این محصول، یک دستگاه 3 کاره بسیار قدرتمند است. از این محصول هم می‌توان به عنوان یک دریل معمولی، یک دریل چکشی و یک پیچ‌گوشتی تمام و کمال استفاده کرد. موتور پرقدرت 8614K دارای گشتاوری برابر با 30 نیوتن‌متر بوده که این گشتاور در 21 حالت مختلف قابل تنظیم است. از دیگر مزایای این محصول می‌توان به قابلیت کنترل سرعت توسط کاربر اشاره کرد. شما می‌توانید سرعت گردش دریل را از 0 تا 1500 دور بر دقیقه به‌دلخواه تنظیم کنید.

دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس مدل 8614K
دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس مدل 8614K

وجود موتور قدرتمند و گیربکس دو وضعیتی باعث شده است تا محصول قادر باشد قطری برابر با 10 میلی‌متر در فلز را سوراخ‌کاری کند. در نهایت این‌که دریل پیچ‌گوشتی شارژی رونیکس با مدل 8614K یک دریل کامل 3 کاره تولید شده همراه با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا بوده که برای انواع مصارف خانگی و صنعتی مناسب است.

مشاهده ارزانترین فروشگاه

راهنمای خرید دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل UNEO

دستگاه فوق یکی از محصولات تولیدی شرکت «بوش» (Bosch) است که تحت عنوان مدل «UNEO» به بازار عرضه می‌شود. با در اختیار داشتن این محصول می‌توانید به‌راحتی سطوح چوبی، فلزی و ساخته‌شده از مصالح ساختمانی را سوراخ کنید. این دستگاه سرعت چرخش بالایی ندارد؛ اما از قدرت قابل‌قبولی برخوردار است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول قابلیت وارد آوردن ضربه در حین چرخش است. با قراردادن دستگاه در این حالت، کاربر می‌تواند سطوح گچی و سیمانی را راحت‌تر سوراخ کند. برآورد شده است که این دستگاه بتواند در هر ضربه، انرژی‌ای معادل 0.5 ژول را بر سطح وارد کند. از این محصول می‌توان برای باز و بسته‌کردن پیچ‌ها نیز استفاده کرد. 

دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل UNEO
دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل UNEO

این دریل پیچ‌گوشتی چکشی شارژی انرژی مورد نیاز خود را از یک باتری لیتیوم یونی 10.8ولتی تامین می‌کند که ظرفیتی برابر 2000 میلی‌آمپرساعت دارد. شرکت بوش اعلام کرده است سرعت چرخش این دستگاه در دو حالت 0 تا 280 و 0 تا 900 دور بر دقیقه قابل‌تنظیم بوده و حداکثر نرخ ضربه‌ی آن 48000 ضربه بر دقیقه است.

نقاط قوت

 • قدرت و کیفیت ساخت
 • راحتی استفاده
 • ایمنی
 • راحتی حمل

نقد و بررسی تخصصی

با در اختیار داشتن محصول فوق قادر خواهید بود علاوه‌بر سوراخ‌کردن سطوح چوبی، فلزی و ساخته‌شده از مصالح ساختمانی، پیچ‌ها را باز و بسته کنید. این محصول انرژی مورد نیاز خود را از یک باتری شارژی تامین می‌کند.

دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل UNEO
دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل UNEO

مشخصات فنی

طراحی این دستگاه در مقایسه با بسیاری از دریل پیچ گوشتی‌ها کمی متفاوت است. نوع کلید انتخاب وضعیت این محصول مانند دریل‌های بتن کن بوده و سه‌نظام آن نیز از نوع SDS Quick است. این دستگاه کوچک قدرت بالایی دارد و حداکثر گشتاور تولیدی آن 30 نیوتن متر است. این گشتاور از بسیاری از دریل‌پیچ گوشتی‌های شارژی و حتی دریل‌های برقی بیشتر است. گشتاور به زبان ساده‌تر به معنی زور دستگاه است و هرچه این میزان بیشتر باشد می‌توان از دستگاه برای انجام کارهای سنگین‌تر استفاده کرد.

سرعت چرخش این دریل در دو بازه قابل تنظیم است. بازه‌ی اول سرعتی بین 0 تا 350 دور بر دقیقه دارد و بازه‌ی حالت دوم مقداری برابر 0 تا 900 دور بر دقیقه است. بیشترین سرعت چرخش این دستگاه در حالتی است که از آن برای سوراخ کردن سطوح بتنی و سیمانی استفاده می‌شود. در این حالت دستگاه در کنار حرکت چرخشی، ضرباتی قدرتمند را بر سطح وارد می‌کند. سیستم وارد کردن این ضربات به‌شکل پنوماتیکی بوده و دستگاه می‌تواند در هر ضربه انرژی معادل 0.5 ژول را وارد کند. وجود قابلیت چکشی در این دستگاه کمک زیادی به سوراخ کردن سطوح ساخته شده از مصالح ساختمانی مانند سیمانی، گچی و بتنی می‌کند؛ چراکه برای سوراخ کردن این سطوح چرخش به‌تنهایی کارساز نیست و وجود ضربات منظم و قدرتمند ضروری است. ناگفته نماند که حداکثر نرخ ضربه‌ی این دستگاه 48000 ضربه در دقیقه است.

دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل UNEO
دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل UNEO

برای سوراخ کردن سطوحی به‌ جز سطوح سیمانی، گچی و بتنی نیازی به وارد کردن ضربه نیست. در این حالت حرکت چرخشی مته کافی بوده و سطح سوراخ خواهد شد. برای این منظور باید کلید وضعیت دستگاه را در وسط قرار دهید. در این وضعیت دستگاه سرعت چرخش بالایی دارد اما از وجود ضربات چکشی خبری نیست.

برای باز و بسته کردن پیچ‌ها، گشتاور نیز مانند سرعت اهمیت زیادی دارد. در این وضعیت سرعت چرخش کم و گشتاور بالا مورد نیاز است. برای قرار دادن دستگاه روی این حالت کافی است کلید چرخشی آن را روی شکل پیچ قرار دهید.

یکی از ویژگی‌های جالب این دستگاه نوع طراحی سه‌نظام آن است. این سه‌نظام به‌شکلی طراحی شده که کاربر می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن مته یا سری پیچ گوشتی را روی آن قرار دهد. برای قرار دادن مته یا سری پیچ گوشتی باید آن را در محل مورد نظر فشار دهید و برای خارج کردن آن‌ها کافی است با عقب کشیدن سه‌نظام، مته یا سری پیچ گوشتی آزاد کنید. این سه‌نظام با عنوان SDS Quick شناخته می‌شود. 

این محصول انرژی مورد نیاز خود را از یک باتری لیتیوم یونی با ظرفیت 2000 میلی آمپر ساعت تامین می‌کند. این باتری قدرتمند به صورت خشابی درون دستگاه قرار می‌گیرد و با کمک یک پایه‌ی شارژر، شارژ می‌شود. در کنار این شارژر، 4 مته و 4 سری پیچ گوشتی عرضه شده است و تمام این تجهیزات درون کیفی پلاستیکی قرار می‌گیرند.

مشخصات فنی دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل UNEO

 • وزن : 1.2 کیلوگرم
 • منبع تغذیه : باتری
 • ولتاژ ورودی : 10.8 ولت
 • قابلیت کنترل سرعت : دارد
 • سرعت گردش آزاد : 0-350/0-900 دور بر دقیقه
 • نرخ ضربه : 0-48000 ضربه در دقیقه
 • سیستم گردش : راست گرد، چپ گرد
 • قفل سوییچ : ندارد
 • حداکثر قطر سوراخکاری در چوب : 10 میلی متر
 • حداکثر قطر سوراخکاری در فلز : 8 میلی متر
 • حداکثر قطر سوراخکاری در مصالح : 10 میلی متر
 • مشخصات سه‌نظام : خودکار SDS Quick
 • مشخصات باتری : لیتیوم یونی با ظرفیت 2000 میلی آمپر ساعت
 • اقلام همراه : کیف، مته، سر پیچ گوشتی، شارژر، دفترچه‌ی راهنما
 • وارد آوردن 0.5 ژول انرژی در هر ضربه
 • دارای روکش ضد لغزش و نرم روی دسته
 • دارای 3 وضعیت برای سوراخکاری، سوراخکاری با ضربه و پیچ گوشتی
 • حداکثر گشتاور: 30 نیوتن‌متر
 • سایز بسته‌بندی: 36.2 × 11 × 21
 • ولتاژ : 12 ولت

آرش ذبیحی

واقعا جنس خوبی هس هم از لحاظ کاربرد و هم از لحاظ کیفیت.

بتنی رو که بتن کن نمیتونه سوراخ کنه در حالت چکشی به راحتی سوراخ میکنه تنها تنها یه عیب داره اونم باطری هس که یک عدد هست.

سخن آخر

این دستگاه از قابلیت‌های زیادی برخوردار بوده و در مقایسه با دیگر دستگاه‌های شارژی از قدرت زیادی برخوردار است. این محصول برای افرادی که می‌خواهند از یک دریل پیچ گوشتی تمام عیار استفاده کنند بسیار مناسب است.

مشاهده ارزانترین فروشگاه

راهنمای خرید دریل چکشی توسن مدل 0022D

انواع دریل‌ها را از نظر ساختار می‌توان به دریل‌های ستونی و قابل حمل تقسیم کرد. دریل‌های تخریب هم در هر دو گونه‌ی برقی و شارژی قابل تهیه هستند؛ پیستون واقعی در نظر گرفته شده برای این دریل‌ها در مقایسه با دریل‌های چکشی معمولی قدرت ضربه و تخریب بیش‌تری دارند. بارزترین تفاوت میان دریل‌های تخریب و دریل‌های چکشی هم توانایی ضربه زدن با نوک ابزار نوع پیستونی، آن‌هم بدون چرخش ابزار است؛ در حالی که در نوع معمولی یا چکشی چنین امکانی فراهم نیست. انواع دریل‌های شارژی امروزی معمولا از باتری‌های نیکل-کادمیوم یا لیتیومی استفاده می‌کنند. حتی انواع چکشی این دریل‌های شارژی هم در ابعاد بسیار کوچک وجود دارند.

دریل چکشی توسن مدل 0022D
دریل چکشی توسن مدل 0022D

دریل چکشی توسن مدل 0022D نیروی خود را از طریق برق شهری تامین می‌کند. بیشینه سرعت دوران این دریل 2800 دور بر دقیقه است. این دریل توانایی چرخش در دو جهت را دارد. با استفاده از این دریل قادر خواهید بود سوراخ‌هایی حداکثر با قطر 13 میلی‌متر در فلز و 16 میلی‌متر در سیمان یا مصالح مشابه و ۳۰ میلی‌متر در چوب را ایجاد کنید. این دریل با داشتن توان ۷۵۰ واتی دریلی مناسب برای مصارف خانگی و تجاری است.

نقاط قوت

 • قدرت و کیفیت ساخت
 • راحتی استفاده
 • ایمنی
 • راحتی حمل
دریل چکشی توسن مدل 0022D
دریل چکشی توسن مدل 0022D

مشخصات فنی دریل چکشی توسن مدل 0022D

 • وزن : 2.3 کیلوگرم
 • منبع تغذیه : برق
 • توان : 750 وات
 • ولتاژ ورودی : 220-240 ولت
 • قابلیت کنترل سرعت : دارد
 • سرعت گردش آزاد : 2800 دور بر دقیقه
 • سیستم گردش : راست گرد , چپ گرد
 • قفل سوییچ : دارد
 • مشخصات سه‌نظام : آچارخور
 • اقلام همراه : خط کش , دسته , آچار
 • دارای سیستم ضربه زن قوی
 • تعداد دفعات ضربه بالا جهت نفوذ پذیری بهتر
 • دارای موتور قوی با قدرت بالا
 • کنترل الکترونیکی سرعت
 • سیستم خنک کنندگی با فن کارآمد
 • دسته ضد عرق و نرم با فرم ارگونومیک
 • دارای کابل 3 متری
 • طراحی ارگونومیکی
 • وزن سبک
 • حداکثر قطر سوراخکاری در چوب: 30 میلی‌متر
 • حداکثر قطر سوراخکاری در فلز: 13 میلی‌متر
 • حداکثر قطر سوراخکاری در مصالح: 16 میلی‌متر
 • بازه توان : 400 تا 800 وات
 • ولتاژ : 180-240 ولت
دریل چکشی توسن مدل 0022D
دریل چکشی توسن مدل 0022D

یحیی باروقی

انصافا کلید خوبی داره، با یه رابط بکس میشه حتی مهره های ظریف رو باز کرد، من سایز ۱۰ رو امتحان کردم، الان هم یه رابط فرز سفارش دارم، کلا حرف نداره، فقط چند تا رابط هم داشته باشی انگار همه چی تمامی !

نقاط قوت

 • قوی
 • خوش دست

مشاهده ارزانترین فروشگاه

راهنمای خرید دریل برقی بتن کن ماکیتا مدل HR2470

شرکت Makita با ارائه مدل HR2470 سعی بر جلب نظر مشتریان خود برای انتخاب این دریل جهت کار در شرایط صنعتی کرده است. این مدل با وزن 3 کیلوگرم و ابعاد 21.5×8.5×39.5 سانتی‌متر، یک دریل ضربه‌ای با قدرت 780 وات است. سرعت این دریل در حالت بدون بار تا 1100 دور بر دقیقه می‌رسد و دارای قابلیت کنترل سرعت است. این دستگاه هم برای مصارف تجاری و هم برای استفاده در اماکن صنعتی مناسب است و نرخ ضربه آن تا 4500 ضربه در دقیقه می‌رسد. این دریل توانایی سوراخ‌کاری در چوب، فلز و بتون را دارد و حداکثر قطر سوراخ در این چوب، فلز و مصالح، به ترتیب 32، 13 و 24 میلی‌متر است و برای تعویض مته نیازی به آچار ندارد.

دریل بتن کن ماکیتا مدل HR2470
دریل بتن کن ماکیتا مدل HR2470

 مدل HR2470 یک دریل معمولی-ضربه‌ای مناسب جهت کار در بسیاری از مشاغل به شمار می‌آید. دریل‌های برقی مختلفی در مدل‌ها و طرح‌های مختلف، توسط شرکت‌های معتبر و جویای نام، تولید و به بازار عرضه شده‌اند. مسلما این مدل‌ها با هدف تأمین نظر مشتری و باقابلیت‌های مختلف طراحی و تولید می‌شوند. 

خریدار با در نظر گرفتن مشخصاتی چون اندازه، قدرت و لوازم جانبی دستگاه در کنار شکل ظاهری و برند آن، اقدام به انتخاب و خرید دریل برقی مورد نیاز خود می‌کند. در خصوص دریل‌های چکشی و ضربه‌ای که بیشتر برای امور صنعتی کاربرد دارند نیز به همین روال عمل می‌شود. به‌خصوص کسانی که در مشاغلی چون آهنگری، کارگاه‌های ساختمانی و کار با بتون و مشتقات آن هستند، برای خرید دریل مورد استفاده خود، جدای از مشخصه‌هایی که ذکر شد به دنبال دستگاهی کارآمد و پرتوان هستند که در کنار قدرت و سرعت مناسب، عمر طولانی داشته باشد. 

نکته مدنظر این افراد غالبا قدرت ضربه و عملکرد مناسب دستگاه در ساعات کار طولانی و پشت سر هم است. هرقدر دریل توانایی تحمل کار در این شرایط را داشته باشد، بیشتر مورد توجه کاربران و متقاضیان قرار می‌گیرد.

دریل بتن کن ماکیتا مدل HR2470
دریل بتن کن ماکیتا مدل HR2470

نقاط قوت

 • قدرت و کیفیت ساخت
 • راحتی استفاده
 • ایمنی
 • راحتی حمل
 • ارزش خرید
 • بسیار پرقدرت
 • بسته‌بندی مناسب

نقاط ضعف

 • ندارد

نقد و بررسی تخصصی

شرکت «ماکیتا» در سال 1915 توسط «موسابورا ماکیتا» تاسیس شد. در آن زمان موسابورا موتورهای الکتریکی را تعمیر و سرویس می‌کرد. گسترش فعالیت‌های این شرکت تا سال 1935 در زمینه‌ی ساخت و صادرات انواع موتورهای الکتریکی و ژنراتور ادامه یافت. 

در سال 1945 و زمان جنگ جهانی دوم کارخانه‌ی ماکیتا به شهر «آنجو» واقع در ایالت «سیمیوشی چو» منتقل کرد تا از حملات هوایی متفقین در امان باشد. در سال 1958 ماکیتا اولین ابزار الکتریکی خود را که یک رنده‌ی برقی بود، تولید کرد. در واقع این رنده، اولین رنده‌ی الکتریکی ژاپنی نیز بود. در 1969 این شرکت با معرفی اولین دریل شارژی دنیا نام خود را به‌عنوان اولین سازنده‌ی این محصول ثبت کرد. یک قرن تجربه‌ی ماکیتا و تثبیت کردن نام این شرکت به‌عنوان سازنده‌ای قابل اطمینان باعث محبوبیت این برند در بین خریداران شده است. 

دریل بتن کن ماکیتا مدل HR2470
دریل بتن کن ماکیتا مدل HR2470

مکانیزم دریل کردن ‌از نخستین ابداعاتی است که انسان‌ها جهت ایجاد سوراخ و حفره در مواد و اجسام با هدف ساخت امکانات و وسایل خود به‌کار بردند؛ شاید پیشینه‌ی ساخت اولین دریل‌ها به مصر قدیم باز گردد. نخستین دریل الکتریکی توسط «آرتور-جیمز آرنوت» در سال 1889 ساخته شده است. اما نخستین دریل‌های الکتریکی با ظاهر امروزی در اوایل قرن بیست‌ام ساخته شدند. ساخت دریل‌های با ابعاد منطقی و قابل حمل در این دوران باعث پیشرفت صنایع کوچک و بهبود کسب و کار شد. بعدها در ادامه‌ی راه توسعه این ابزار، گونه‌های چکشی و شارژی آن هم ساخته شدند.قسمت‌های اصلی یک دریل الکتریکی عبارتند از: موتور، سه نظام و باتری (در صورت وجود). عموما توان بالاتر به معنای قدرت سوراخ‌کاری بالاتر دریل است. در دریل‌های برقی کاربر می‌تواند با مشاهده‌ی مشخصات توان الکتریکی که روی دستگاه ثبت شده، از قدرت سوراخ‌کاری دستگاه مطلع شود.

 اما در دریل‌های شارژی می‌تواند از روی ولتاژ باتری آن‌ها حدود قدرت را پیش‌بینی کند که این رویه دقت نسبتا پایینی هم دارد. البته اگر به مشخصات فنی دریل‌های شارژی نظیر حداکثر گشتاوری که می‌توانند تولید کننده دسترسی داشته باشید، مسلما نتیجه بهتری خواهید گرفت.انواع دریل‌ها را از نظر ساختار می توان به دریل‌های ستونی و قابل حمل تقسیم کرد. دریل‌های تخریب هم در هر دو گونه‌ی برقی و شارژی قابل تهیه هستند؛ پیستون واقعی در نظر گرفته شده برای این دریل‌ها در مقایسه با دریل‌های چکشی معمولی قدرت ضربه و تخریب بیش‌تری دارند. 

بارزترین تفاوت میان دریل‌های تخریب و دریل‌های چکشی هم توانایی ضربه زدن با نوک ابزار نوع پیستونی، آن‌هم بدون چرخش ابزار است؛ در حالی که در نوع معمولی یا چکشی چنین امکانی فراهم نیست. انواع دریل‌های شارژی امروزی معمولا از باتری‌های نیکل-کادمیوم یا لیتیومی استفاده می‌کنند. حتی انواع چکشی این دریل‌های شارژی هم در ابعاد بسیار کوچک وجود دارند.دریل HR2470 از شرکت ماکیتا نیروی خود را از طریق برق شهری تامین می‌کند. بیشینه سرعت دوران این دریل 1100 دور بر دقیقه است. این دریل توانایی چرخش در دو جهت را دارد.

 با استفاده از این دریل قادر خواهید بود سوراخ‌هایی حداکثر با قطر 13 میلی‌متر در فلز و 24 میلی‌متر در سیمان یا مصالح مشابه، ایجاد کنید. این دریل با داشتن قابلیت چکش تخریبی با توان 780 وات دریلی مناسب برای مصارف تجاری و صنعتی است.

مشخصات فنی دریل بتن کن ماکیتا مدل HR2470

 • وزن : 3.0 کیلوگرم
 • منبع تغذیه : برق
 • توان : 780 وات
 • قابلیت کنترل سرعت : دارد
 • سرعت گردش آزاد : 1100 دور بر دقیقه
 • نرخ ضربه : 4500 ضربه در دقیقه
 • سیستم گردش : راست گرد، چپ گرد
 • قفل سوییچ : دارد
 • حداکثر قطر سوراخکاری در چوب : 32 میلی متر
 • حداکثر قطر سوراخکاری در فلز : 13 میلی متر
 • حداکثر قطر سوراخکاری در مصالح : 24 میلی متر
 • اقلام همراه : خط کش، دسته، کیف
 • قدرت ضربه: 2.7 ژول
 • مته گیر چهار شیار (SDS Plus)
 • دارای سه حالت عملکرد: سوراخ کاری، سوراخ کاری همراه با ضربه و چکش تخریبی
 • دارای کابل برق 2.5 متری
 • بازه توان : 400 تا 800 وات

مشاهده ارزانترین فروشگاه

راهنمای خرید دریل شارژی پیچ گوشتی چکشی بوش مدل GSB 120-LI

دریل پیچ‌گوشتی چکشی شارژی فوق یکی از محصولات تولیدی شرکت «بوش» (Bosch) است که تحت عنوان مدل «GSB 120-LI» به بازار عرضه می‌شود. این دستگاه انرژی مورد نیاز خود را از یک باتری لیتیوم‌یونی تامین می‌کند. این باتری ولتاژی 12 ولتی دارد و ظرفیت آن 1500 میلی‌آمپرساعت است. این ابزار از قابلیت کنترل سرعت برخوردار است و می‌توان سرعت چرخش آن را در دو بازه‌ی 0 تا 400 و 0 تا 1300 دور بر دقیقه تنظیم کرد.

دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل GSB 120-LI
دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل GSB 120-LI

 وجود حالت چکشی در این دستگاه موجب می‌شود تا بتوانید از آن برای سوراخ‌کردن سطوح ساخته‌شده از مصالح ساختمانی مانند سطوح گچی و سیمانی استفاده کنید. این دستگاه کوچک گشتاور مناسبی دارد و در صورت نیاز می‌توانید میزان گشتاور آن را در 20 حالت مختلف تنظیم کنید. سه‌نظام این محصول از نوع خودکار 10 میلی‌متری است و برای قرار دادن مته یا سری پیچ‌گوشتی روی آن نیازی به آچار نخواهید داشت. شرکت بوش به‌همراه این دستگاه یک باتری اضافه نیز عرضه می‌کند تا در صورت تمام‌شدن شارژ باتری، سریعا آن را جایگزین کرده و به کار خود ادامه دهید.

نقاط قوت

 • قدرت و کیفیت ساخت
 • راحتی استفاده
 • ایمنی
 • راحتی حمل
 • ارزش خرید
 • باتری اضافه

نقد و بررسی تخصصی

دریل پیچ‌گوشتی چکشی فوق نه‌تنها برای پیچاندن پیچ‌ها و سوراخ‌کردن سطوح چوبی و فلزی مناسب است؛ بلکه از آن می‌توان برای کار روی سطوح سیمانی و گچی نیز استفاده کرد. این دستگاه از قابلیت کنترل سرعت و گشتاور سود می‌برد و به همراه یک باتری اضافه درون کیفی پلاستیکی عرضه می‌شود. این محصول را شرکت «بوش» به بازار عرضه می‌کند.

دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل GSB 120-LI
دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل GSB 120-LI

اگر با مشکل فضای کافی برای نگهداری ابزارهای متعدد روبه‌رو هستید، بهتر است یک ابزار چندکاره انتخاب کنید؛ ابزاری که بتواند فضای کمی اشغال کرده و کارایی زیادی داشته باشد. در بین ابزارهای چندکاره، دریل پیچ‌گوشتی‌ها کاربرد بسیار زیادی دارند. در صورت در اختیار داشتن مجموعه‌ای از سری‌های پیچ‌گوشتی و مته می‌توانید پیچ‌های مختلفی را باز و بسته کرده و سطوح مختلفی را سوراخ کنید. محصول فوق یکی از دستگاه‌های کوچک و قدرتمند شرکت «بوش» (Bosch) است که ویژگی‌های زیادی دارد. این دستگاه تحت عنوان مدل «GSB 120-LI» به بازار عرضه می‌شود.

قابلیت وارد آوردن ضربه

اولین نکته‌ی جالب برای این دستگاه چکشی‌بودن آن است. این دستگاه کوچک می‌تواند ضربات منظمی را در حین کار بر سطح وارد آورد. اهمیت این ضربات در کار روی سطوح گچی و سیمانی مشخص می‌شود؛ زیرا برای سوراخ‌کردن این سطوح علاوه‌بر چرخش مته نیاز به ضرباتی است که مته را به سمت داخل فشار دهد. محصول فوق با نرخ ضربه‌ی 18750 ضربه بر دقیقه قادر است این کار را به‌خوبی انجام دهد. این موضوع موجب شده تا حداکثر قطر سوراخکاری این دریل در سطوح ساخته‌شده از مصالح ساختمانی 8 میلی‌متر باشد.

دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل GSB 120-LI
دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل GSB 120-LI

قابلیت کنترل سرعت چرخش

دریل پیچ‌گوشتی مدل GSB 120-LI از قابلیت کنترل سرعت سود می‌برد و انجام این کار به‌راحتی امکان‌پذیر است. برای این منظور کافی است میزان فشار انگشت خود را روی شستی دستگاه تغییر دهید، در واقع با افزایش فشار، سرعت چرخش بیشتر شده و با کاهش فشار از میزان سرعت چرخش دستگاه کاسته می‌شود. در کنار این مزیت نوعی دیگر از قابلیت کنترل سرعت برای این دریل پیچ‌گوشتی در نظر گرفته شده است. در این حالت، سرعت دستگاه را می‌توان در دو بازه مشخص کرد. بازه‌ای با سرعت چرخش 0 تا 400 دور بر دقیقه که دستگاه را به یک پیچ‌گوشتی شارژی تبدیل می‌کند و بازه‌ای با سرعت چرخش 0 تا 1300 دور بر دقیقه که از دستگاه یک دریل چکشی می‌سازد.

گشتاور

گشتاور را می‌توان نمادی از نیروی دستگاه دانست و حتی آن را به زور یک دریل تشبیه کرد. میزان گشتاوری که برای این دستگاه کوچک اعلام شده، 28 نیوتن‌متر بوده که در مقایسه با دریل‌ پیچ‌گوشتی‌های هم‌رده‌ی خودش میزانی مناسب است. مقدار گشتاور این دستگاه نیز در 20 حالت قابل‌تنظیم است و همین موضوع موجب می‌شود تا بتوان از دستگاه برای کار روی سطوحی با مقاومت مختلف استفاده کرد.

تامین انرژی

این دریل پیچ‌گوشتی چکشی، انرژی موردنیاز خود را از یک باتری شارژی لیتیوم‌یونی تامین می‌کند. این باتری ظرفیتی 1500 میلی‌آمپرساعتی دارد و ولتاژ آن 12 ولت است. به گفته‌ی شرکت بوش باتری این دستگاه را می‌توان در زمانی حدود 97 دقیقه شارژ کرد.

سایر ویژگی‌ها

 شرکت بوش به همراه این دستگاه یک باتری اضافه نیز عرضه کرده تا با جایگزینی آن با باتری دشارژ شده، کاربر سریعا کار خود را از سر گیرد. سه‌نظام این دستگاه نیز به‌شکل خودکار طراحی شده و برای قرار دادن سری پیچ‌گوشتی و مته روی آن نیازی به آچار نخواهید داشت. این محصول درون یک کیف پلاستیکی مستحکم عرضه می‌شود و حمل آن به‌راحتی امکان‌پذیر است.

دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل GSB 120-LI
دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل GSB 120-LI

دریل شارژی بوش مدل GSB 120-LI

 • وزن : 0.9 کیلوگرم
 • منبع تغذیه : باتری
 • ولتاژ ورودی : 12 ولت
 • قابلیت کنترل سرعت : دارد
 • سرعت گردش آزاد : 0-400/0-1300 دور بر دقیقه
 • نرخ ضربه : 18750 ضربه در دقیقه
 • سیستم گردش : راست گرد، چپ گرد
 • قفل سوییچ : ندارد
 • حداکثر قطر سوراخکاری در چوب : 19 میلی متر
 • حداکثر قطر سوراخکاری در فلز : 6 میلی متر
 • حداکثر قطر سوراخکاری در مصالح : 8 میلی متر
 • مشخصات سه‌نظام : خودکار 10 میلی‌متری
 • مشخصات باتری : لیتیوم یونی با ظرفیت 1500 میلی آمپر ساعت
 • اقلام همراه : کیف، شارژر، باتری اضافه
 • حداکثر میزان گشتاور: 28 نیوتن‌متر
 • زمان شارژ شدن باتری: 97 دقیقه
 • قابلیت تنظیم گشتاور در 20 حالت مختلف
 • دارای گیربکس دوحالته
 • وزن بدون باتری ۹۰۰ گرم

صائب صوافی

فوق العاده با کیفیت و قوی هست. اما ایرادش مدار محافظش هست که به محض فشار آوردن برق باتری رو قطع میکنه و اذار دهندست.

نقاط قوت

 • کیفیت عالی

سخن پایانی

این دستگاه در مجموع مزایای زیادی دارد که کار را برای کاربر آسان‌تر می‌کند. قابلیت تنظیم گشتاور، کنترل سرعت چرخش، امکان وارد آوردن ضربه، وجود سه‌نظام خودکار و باتری اضافی از مهم‌ترین ویژگی‌های این دستگاه هستند که در کنار ابعاد مناسب دستگاه کار با آن را راحت‌تر کرده‌اند.

مشاهده ارزانترین فروشگاه

نقد و بررسی دریل چکشی رونیکس کد 2214

امروزه برای سوراخ کردن اجسام مختلف، از انواع دریل‌های برقی یا شارژی استفاده می‌کنند. کار با این دستگاه کار چندان مشکلی نیست و نیاز به کسب مهارت خاصی ندارد. با توجه به میل افراد جامعه به انجام کارهای فنی در منزل، در بسیاری از خانه‌ها نمونه‌ای از این دستگاه دیده می‌شود. حتی بانوان هم می‌توانند به‌راحتی از این دستگاه استفاده کنند. دریل‌ها انواع مختلفی دارند و انرژی مورد نیاز خود را از برق یا باتری می‌گیرند. با استفاده از دریل‌های معمولی قادر به سوراخ کردن اجسامی از جنس چوب، پلاستیک یا فلزات هستید. 

دریل چکشی رونیکس کد 2214
دریل چکشی رونیکس کد 2214

اما با دریل‌های چکشی علاوه بر این موارد، دیوار، سرامیک و انواع مصالح ساختمانی را می‌توانید سوراخ کنید. دریل چکشی رونیکس کد 2214 ابزاری مناسب برای سوراخکاری در انواع سطوح چوبی و فلزی است. این دریل چکشی 2 کیلوگرم وزن دارد و در ابعاد کوچک 25 × 25 × 7 سانتی‌مترتولید می‌شود. حداکثر قطر سوراخکاری آن در چوب 25 میلی‌مترو در فلز 13 میلی‌متراست. دریل بوش مدل GSB 13 از سیستم گردشی راست‌گرد بهره می‌برد.

 این ابزار، امکان سوراخکاری در حالت معمولی و ضربه‌ای را فراهم می‌سازد. منبع تغذیه‌ی این دریل، برق شهری است و با ولتاژ ورودی 220 ولت کار می‌کند. توان خروجی این ابزار 750 وات است و می‌تواند با سرعت گردش 2800 دور در دقیقه به سوراخکاری بپردازد. برای سهولت در سوراخکاری، دسته‌ای در قسمت جلویی دستگاه قرار دارد.

دریل صنعتی و نیمه صنعتی

معمولا کار کردن با دریل به تخصص خاصی نیاز ندارد، اما خوش‌دست بودن دریل از اهمیت بالایی برخوردار است. عموما افراد به‌دنبال دریلی می‌گردند که تا حد ممکن سبک بوده و ابعاد آن جهت قرارگیری در دست مناسب باشد. چنان‌چه کاربر نتواند به‌راحتی از دریل استفاده کند، ممکن است عملیات سوراخ‌کاری به‌خوبی انجام نشود و حتی امکان رخ دادن حادثه در حین کار وجود دارد. ما در اینجا به نقد و بررسی در مورد یک دریل چکشی که تولید کننده آن شرکت رونیکس است می‌پردازیم. 

دریل چکشی رونیکس کد 2214
دریل چکشی رونیکس کد 2214

 

 

 

دریل چکشی رونیکس کد 2214
دریل چکشی رونیکس کد 2214

مشخصات فنی دریل چکشی رونیکس کد 2214

 • ابعاد : 7x25x25 سانتی متر
 • وزن : 2 کیلوگرم
 • منبع تغذیه : برق
 • توان : 750 وات
 • ولتاژ ورودی : 220 ولت
 • قابلیت کنترل سرعت : دارد
 • سرعت گردش آزاد : 2800 دور بر دقیقه
 • سیستم گردش : راست گرد، چپ گرد
 • قفل سوییچ : دارد
 • حداکثر قطر سوراخکاری در چوب : 25 میلی متر
 • حداکثر قطر سوراخکاری در فلز : 13 میلی متر
 • مشخصات سه‌نظام : آچاری
 • اقلام همراه : خط کش، دسته، آچار، دفترچه‌ی راهنما
 • بازه توان : 400 تا 800 وات
 • ولتاژ : 180-240 ولت

حسین تمری

با توجه به پولی میدی دریل با کیفیت مقرون به صرفه ای هست برای کارخانه یه عمر کار میکنه

نقاط قوت

 • کیفیت قابل قبول
 • قیمت مناسب
 • قابلیت تنظیم دور
 • چپ گرد و راست گرد بودنش

نقاط ضعف

 • نداشتن جعبه نگهدارنده

سخن آخر

دریل چکشی رونیکس یک محصول باکیفیت هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ فنی است که با بهره‌گیری از موتوری پر قدرت، قادر است عملکرد مناسبی را در حین کار از خود نشان دهد. با داشتن این محصول می‌توانید عملیات سوراخ‌کاری را در مواد مختلف انجام دهید.

مشاهده ارزانترین فروشگاه

راهنمای خرید دریل بتن کن رونیکس کد 2700

چنانچه نیاز به سوراخکاری و تخریب مصالح ساختمانی از قبیل دیوار را دارید، باید از دریل بتن‌کن استفاده نمایید. بتن‌کن‌ها عمدتا جهت سوراخکاری دیوارهای سخت و مقاوم استفاده می‌گردد. افرادی که کارشان سوراخکاری مداوم دیوارهای بتنی است، استفاده از بتن‌کن را به علت قدرت و سهولت آن ترجیح می‌دهند. دریل بتن کن‌‌ها با توجه به کاربردشان دارای انواع مختلفی هستند. 

دریل بتن کن رونیکس کد 2700
دریل بتن کن رونیکس کد 2700

برای تخریب و سوراخکاری‌ها حجیم از دریل بتن کن‌های سنگین و کارهای نیمه سنگین از بتن کن‌های سبک‌تر استفاده می‌شود. دریل بتن کن رونیکس مدل 2700 یک بتن کن سبک با وزن 3 کیلوگرم محسوب می‌شود. این دستگاه توانی معادل 850 وات دارد که بیشتر در برق کشی ساختمان، دکوراسیون داخلی، تاسیسات ساختمان و.. مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرعت دریل بتن کن 2700 رونیکس 0 الی 4000 دور در دقیقه می‌باشد. همچنین این دستگاه قابلیت استفاده از مته گردبر ا در مصالح ساختمانی را دارد. برای نصب مته، قلم و گردبر به این محصول باید در نظر داشته باشید سه نظام این دستگاه از نوع SDS-Plus است و تنها ابزار‌‌هایی قابل نصب بر روی این دستگاه می‌باشند که دنباله آن حتما 4 شیار باشد.

 قفل سوئیچ تعبیه شده روی دستگاه کار با آن را راحت‌تر کرده است و کاربر می‌تواند بدون نگه داشتن کلید پاور دستگاه، آن را در حالت روشن قرار دهد. این دستگاه از قابلیت چرخش به سمت راست و چپ برخوردار است. این ویژگی در مواقعی که مته در سطحی سخت، گیر می‌کند کمک زیادی به خارج کردن آن خواهد کرد. 

همچنین جهت راحتی کاربر، دسته گردان 360 درجه نیز روی این بتن کن نصب شده است. شرکت رونیکس به همراه این دریل بتن کن یک کیف BMC مقاوم و نیز سه عدد مته مته های 4 شیار سایز 150*7، 150*8، 150*10، 200*12 میلیمتر رایگان با کیفیت، جهت سوراخکاری و تخریب ارائه کرده است. بی شک دریل بتن کن رونیکس یکی از باکیفیت ترین و پرفروش ترین دریل بتن کن های چهار شیار می‌باشد که توسط این شرکت عرضه می‌شود.

دریل بتن کن رونیکس کد 2700
دریل بتن کن رونیکس کد 2700

مشخصات فنی دریل بتن کن رونیکس کد 2700

 • ابعاد : 36*25*10 سانتی متر
 • وزن : 3 کیلوگرم
 • منبع تغذیه : برق
 • توان : 850 وات 
 • ولتاژ ورودی : 230 ولت
 • قابلیت کنترل سرعت : ندارد
 • سرعت گردش آزاد : 1280 دور بر دقیقه
 • نرخ ضربه : 5500 ضربه در دقیقه
 • سیستم گردش : راست گرد، چپ گرد
 • قفل سوییچ : دارد
 • حداکثر قطر سوراخکاری در چوب : 40 میلی متر
 • حداکثر قطر سوراخکاری در فلز : 13 میلی متر
 • حداکثر قطر سوراخکاری در مصالح : 28 میلی متر
 • مشخصات سه‌نظام : چهار شیار SDS
 • اقلام همراه : خط کش، دسته، کیف، مته، دفترچه‌ی راهنما، زغال
 • بازه توان : 800 تا 1200 وات
 • ولتاژ : 180-240 ولت
دریل بتن کن رونیکس کد 2700
دریل بتن کن رونیکس کد 2700

غلامرضا فرجام مهر

من یه هفته پیش خریدم. ازش راضی ام. براحتی سوراخکاری می کنه و قدرتش هم خیلی خوبه.

برای کاری های خانگی و کابینت کاری خوبه.

برای کارهای ساخت و ساز و عمرانی پیشنهاد نمی کنم.

مشاهده ارزانترین فروشگاه

نتیجه گیری

در این راهنمای خرید دریل، انواع دریل و کاربردهای هرکدام را برای شما توضیح دادیم و همچنین چند مدل از بهترین مارک های دریل را به شما معرفی کردیم. هریک از دریل های کاربردهای مخصوص به خود را دارند. اگر برای خرید دریل به دنبال خرید دریل پیچ گوشتی و خانگی هستید به شما توصیه می کنم دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس را خریداری نمایید و اگر دریل برای کارهای ساختمانی و سنگین می خواهید دریل بتن کن رونیکس کد 2700 و دریل بتن کن ماکیتا مدل HR2470 را به شما پیشنهاد می کنم. همچنین اگر به دنبال دریل های چکشی هستید دریل چکشی رونیکس کد 2214 و دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی بوش مدل GSB 120-LI بهترین دریل می باشند. امیدوارم با خواندن این مقاله توانسته باشید دریل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برای مطالعه بیشتر

معرفی 5 مورد از پرفروشترین هدفون بلوتوثی در سال 99

راهنمای خرید تلویزیون

نقد و بررسی سشوار های حرفه ای و پرفروش در ایران

معرفی 12 مدل از بهترین دانگل بلوتوث

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا